To read this in English: http://translate.google.com/translate?hl=auto&langpair=auto|en&u=https%3A%2F%2Fus10.campaign-archive.com%2F%3Fu%3D5e76c9a188985eb4664e35f8c%26id%3Dce0c97050c%26e%3D0c0fccb31d


аналітика,
яку варто прочитати

 

Вітання, читачу VoxUkraine!

В Україні є 4 великі телевізійні групи, понад 30 загальнонаціональних каналів, десятки радіостанцій, біля 2000 новинних сайтів, 37 факультетів журналістики, які щорічно випускають понад 6000 журналістів. Чи є у цієї армії цифр реальний вплив в Україні? Або на що насправді впливають ЗМІ в Україні.

6 березня на це питання шукали відповіді журналісти та науковці на четвертому дискусійному клубі Центру вдосконалення економічної журналістики. Я мав честь модерувати подію. Медійники жалілися, що вплив ЗМІ незначний: для того, щоб реально впливати, редакції змушенні трансформуватися у NGO, наймати юристів, які «дожимають» розслідування до реального результату. 

Науковці заходили здалеку – зазначали, що українські ЗМІ зараз не справляються з основною роллю медіа – не є адженда сеттерами, вони не створюють й не стимулюють дискусію про суспільно важливі речі. Я поганий модератор – маю позицію з питання, про яке дискутують. Й моя думка інша. ЗМІ в Україні дуже впливові й саме вони основні автори сьогоднішньої адженди. Не вірите? Поспілкуйтесь з людиною, яка дивиться теленовини кожен день.

Але, на превеликий жаль, майже всі великі ЗМІ не є самостійними й незалежними гравцями. За ними стоять бізнесмени, яких прийнято називати олігархами; політики, для яких політика – чистий бізнес; у найкращому випадку, просто політики, які хочуть влади; у найгіршому – російські гроші. Редакції так звикли діяти з «оглядкой на интересы» господарів, що вважають це незалежною редакційною політикою. Пошук та споживання якісної інформації в Україні – це навичка, яка за складністю близька до мистецтва. Треба знати, хто власник ЗМІ та яка у нього адженда, які друзі, родичі чи «таргани у голові» у головреда, й в решті-решт, який рівень компетенції у журналіста. Це дуже виснажлива справа. Ми намагаємося її трохи спростити. 

Приємного читання та гарних вихідних!

Борис Давиденко,
головний редактор VoxUkraine
 

Куди їдуть гроші: путівник по відкритих даних України

E-Data, ProZorro чи Opendatabot: де й що шукати в Україні. Лекція керівника проекту Е-Data Олександра Щелокова

Чому більшість політиків стають популістами? Є відповідь від видатних економістів

Дарен Аджемоглу, Костянтин Сонін та Георгій Єгоров представили модель, яка пояснює тяжіння політиків до лівого популізму, та пояснили, як це пов’язано з вірою виборця у корумпованість еліт

Мало правди. Фактчек прес-конференції Петра Порошенка

Чергова прес-конференція Петра Порошенка не принесла сюрпризів. Знову маніпуляції навколо декларування громадських активістів, знову про безвіз, знову проуспішність співпраці Президента з МВФ. Відсоток правди у його виступі – один з найнижчих за час існування проекту VoxCheck: 35% або 5 цитат з 14 перевірених. 

VoxConnector
коментарі експертів

Галина Калачова: Найбільше у 2017 році пенсії зросли у суддів і прокурорів, найменше – у нардепів

 

iMoRe
індекс моніторингу реформ

іМоРе №79. Акціонерним товариствам та ТОВкам надали гнучкості