Розвиток громад важливий елемент розвитку держави та бізнесу в Україні. U.S. - Ukraine Business Council (USUBC), розпочинає серію публікацій про активних членів Ради, які інвестують, працюють та розвивають громади в країні.  

Одними з таких підприємств є компанії Kernel, «Астарта-Київ», Bayer («Байєр»), Corteva Agriscience, Nibulon  та ін. 

Kernel – провідний у світі та найбільший в Україні виробник та експортер соняшникової олії, ключовий постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. Свою продукцію Kernel експортує більш ніж у 80 країн світу. З листопада 2007 року акції компанії торгуються на Варшавській фондовій біржі (WSE).

Останні 5 років Kernel займався реалізацією масштабної інвестиційної програми – встановленням когенераційних установок на олійноекстракційних заводах компанії, які генеруватимуть енергію і тепло у процесі спалювання соняшникового лушпиння. Загальна сума інвестицій в проєкти альтернативної енергетики склала 248 мільйонів доларів, а цього року «зелена» програма увійшла в ТОП-3 найкращих ініціатив сталого розвитку. 

Паралельно компанія інвестувала у будівництво сучасного олійноекстракційного заводу в Старокостянтинові (Хмельницька область). До кінця поточного року один з найбільших заводів з виробництва бутильованої соняшникової олії в Європі запрацює, у планах Kernel – переробка 1 млн тонн соняшника на рік. Бізнес-амбіції компанії тісно переплітаються з соціальною відповідальністю. Безперебійне функціонування активу забезпечить бюджет громади стабільними податковими надходженнями, а місцевих жителів – роботою. Вже зараз на елеваторному комплексі при заводі працює 114 співробітників. Після повноцінного запуску підприємства штат збільшиться до 360 фахівців.

Ще один інвестиційний проєкт Kernel має намір реалізувати на території Новодмитрівської територіальної громади (Черкаська область). У селі Подільське планують збудувати високотехнологічний насіннєвий завод і залучити до роботи на підприємстві близько 100 співробітників. Враховуючи екологізацію усіх бізнес-напрямків компанії, актив спроектовано з врахуванням кращих технічних рішень, що відповідають діючим в Україні екологічним нормам і міжнародним стандартам безпечного виробництва. На заводі виготовлятимуть якісний насіннєвий матеріал для потреб компанії, який би задовольняв ключову вимогу внутрішніх замовників – системну біологізацію агровиробництва.

Корпоративна соціальна відповідальність компанії базується на двох основних принципах – прозорій і повномірній сплаті податків, а також вагомій фінансово-ресурсній підтримці соціальних проєктів громад. За результатами 2020 року Kernel сплатив 1,26 млрд грн податків та зборів до бюджетів усіх рівнів. На реалізацію соціальних проєктів у регіонах присутності було спрямовано 198 млн грн. Понад 150 млн грн компанія направила на боротьбу з пандемією Covid-19 в Україні. Очоливши Штаб по боротьбі з коронавірусом у Полтавській та Кіровоградській областях, Kernel взяв під опіку 8 опорних районних лікарень. У рамках програми #СтопКоронавірусРазом компанія організовувала екстрену закупівлю і оперативну доставку в медичні установи необхідного обладнання, засобів індивідуального захисту, медикаментів для лікування хворих з Covid-19, антисептичних засобів для дезінфекції лікарень та інших невідкладних матеріалів для потреб медиків.

Окрім запобіганню розповсюдження коронавірусу, компанія продовжила підтримувати інші важливі сфери життя громад. 48 млн грн стали інструментом для впровадження позитивних змін у 477 територіальних громадах.