Конгрес Сполучених Штатів Америки
Вашингтон, 20515
2 липня 2020 року


Високоповажному Володимиру Зеленському,
вул. Банкова, 11
Київ, 01220, Україна


Шановний Президенте Зеленський,


Ми пишемо, щоб висловити нашу рішучу підтримку зусиллям України щодо зміцнення її енергетичної безпеки, у тому числі шляхом розвитку відновлюваної енергетики. Ми закликаємо Ваш уряд брати участь у переговорах з ключовими учасниками галузі, щоб забезпечити міцні безперервні іноземні інвестиції та зростання у цьому стратегічному секторі. 

Як Вам відомо, Україна вже зробила важливі кроки для підвищення енергетичної безпеки. Сюди входить залучення понад 2 мільярдів доларів іноземних інвестицій до галузі відновлюваних джерел енергії. Ми раді, що американські компанії знаходяться на передовій цих проектів, інвестуючи американський приватний капітал, як у випадку GE Wind Energy, що постачає в Україну вітроустановки загальною виробничою потужністю 275 МВт. Європейський банк реконструкції та розвитку, в якому США є провідним акціонером, надав або схвалив фінансування у розмірі 600 мільйонів доларів на проекти з відновлювальної енергетики в Україні. Фінансова корпорація США з міжнародного розвитку інвестувала 400 мільйонів доларів у фінансування та страхування від політичних ризиків для вітроенергетичного проекту в Україні. Ми сподіваємося співпрацювати з Україною для розширення інвестиційних можливостей у ключових галузях енергетики, включаючи сонячну та вітроенергетику, біопаливо, гідроенергетику та геотермальну енергію.


Ми розуміємо, що Ваша Адміністрація прагне реструктурувати зобов’язання Уряду України щодо виробників відновлюваної енергії шляхом перегляду чинного законодавства щодо державного «зеленого» тарифу. Саме на основі цього законодавства у сектор відновлюваної енергетики України інвестували компанії США та інших країн, вважаючи, що і наступні уряди дотримуватимуться законів, прийнятих їх попередниками. Ми вдячні за те, що Ви залучили Секретаріат Енергетичного співтовариства до процесу переговорів з суб'єктами галузі для досягнення консенсусного рішення, яке стане в основі цієї реструктуризації.

З цих причин ми просимо Вас і надалі підтримувати цей консенсусний підхід у переговорах, як з інвесторами сонячної та вітроенергетики, так і суб'єктами промисловості, у процесі прийняття рішення реструктурувати законодавство, яке послужило основою для їх інвестицій. Підтримка цілісності цього підходу була б визнана суттєвим досягненням та посилила б авторитет України у залученні подальших прямих іноземних інвестицій у її енергетичний сектор та інші сектори економіки України. Дякуємо за вашу увагу, і з нетерпінням чекаємо на Вашу відповідь.

З повагою,

Член Конгресу МАРСІ КАПТУР

Член Конгресу МАЙК КВІГЛІ